Ексклузивни снимки од вчерашните инциденти и приведувања во Ѓорче Петров

by lali 09:30
09:30

Ова е дел од атмосферата вчеравечер во Ѓорче Петров, каде што полицијата се судри со толпата што протестираше по повод убиството на 19-годишниот матурант Анѓел Петковски. Приведени беа 27 лица.

Поврзани новости