Две лица се степале на гласачко место во Бутел

by fokus 10:58
10:58

Денеска во околу 10 часот на гласачко место во ОУ „Петар Здравковски Пенко“ во Бутел се случила тепачка помеѓу две лица.

Инцидентот се случил во училиштето, по што реагирало полициското обезбедување и лицата биле отстранети, а гласањето продолжило со нормален тек.

- Advertising -

Поврзани новости