Двајца повредени во сообраќајка со возило на МВР

by fokus 15:12
15:12

Вчера во 12.55 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата 11-ти Октомври, се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „мерцедес“ со скопски таблици сопственост на такси компанија, а управувано од Ш.С.(59) од с.Љуботен-скопско и возило „фиат линеа“ со скопски таблици сопственост на МВР, а управувано од З.К.(40) од с.Мирковци-скопско.

Возачот на возилото „фиат линеа“ З.К. и сопатничката од истото возило С.Р.(27) од Скопје биле пренесени во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, од каде по укажаната лекарска помош биле пуштени на домашно лекување.

- Advertisements -

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје, а известен е и Одделот за внатрешна контрола и професионални стандарди.

Поврзани новости