Дваесет и шестгодишник тешко повреден при работа во Зелениково

by Fokus 11:17
11:17

Дваесет и шестгодишник И.Л. од селото Смесница вчера бил однесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ откако се здобил со тешки телесни повреди при работа во селото Зелениково.

На местото на настанот излегле полициски службеници од Полициска станица Драчево.

Известен е и Трудов инспектор.

Поврзани новости