Дваесет и двегодишно момче починало во фабрика во Куманово

by fokus 18:43
18:43

Маж (22) починал во фабрика во Куманово, потврди денеска СВР Куманово.

Во 14:40, лекар од итна помош Куманово пријавила во СВР Куманово дека има починато лице во фабрика „11 Октoмври“.

- Advertising -

Од кумановската полиција соопштија дека станува збор за А.Д. (1998). Увидот на СВР Куманово, јавен обвинител и трудов инспектор сѐ уште трае.

Поврзани новости