Два напади од кучиња скитници вчера во Скопје

by Fokus

Во текот на вчерашниот ден во Скопје се случиле два напади од кучиња скитници, информираат од Министерството за внатрешни работи.

„На 08.07.2021 во 16.45 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.С.(39) од Скопје пријавила дека на ул.„840“ била касната од куче скитник. На 08.07.2021 во 16.45 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.С.(39) од Скопје пријавила дека на ул.„840“ била касната од куче скитник“, велат од МВР.

Поврзани новости