Државјанки од Босна, Албанија и Бугарија незаконски работеле во тетовска кафеана

by Фокус

Во рација во угостителскиот објект „Ориентал Ас” во тетовското село Боговиње, полицијата затекла осум странски државјанки од Србија, Босна и Херцеговина, Албанија и Бугарија, на возраст од 19 до 39 години, кои незаконски работеле во кафеаната.

Како што соопштија од полицијата, тие се приведени во тетовската полиција за понатамошна постапка.

Ова не е прв пат да бидат проданајдени пејачки и танчерки во споменатиот објект.

Поврзани новости