Досега 107 луѓе починаа од коронавирусот во Италија

by fokus

Новиот коронавирус однесе животи на 107 луѓе во Италија од избувнувањето на епидемијата. Тоа се новите податоци на властите објавени вечерва.

Бројот на заразени е 3.089, со што Италија е трета во светот по заболени од новиот коронавирус  по Кина и Јужна Кореја.

Во изминатите 24 часа починаа 28 лица, а во земјата се идентификувани 587 нови случаи, соопшти службата за цивилна заштита.

Поврзани новости