ДОМ: Не одиме на избори

by Фокус 16:59
16:59

На денешната седница Централниот одбор на ДОМ ја потврди одлуката на Извршниот одбор за бојкот на изборите на 5 јуни.

– Како партија која инсистира на владеење на демократските принципи во земјата, не можеме да прифатиме да излеземе на избори на кои не се обезбедени елементарните услови тие да бидат фер, слободни и демократски. За таа цел се неопходни чист избирачки список и регулирана медиумска сфера – велат од партијата.

Поврзани новости