Добри Дол утринава без вода

by fokus

Дел од жителите на село Добри Дол во општина Сопиште утринава ќе останат без вода поради дефект во водоводната мрежа, соопштуваат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

„Ве известуваме дека на ден 09.08.2018г. поради дефект на приклучна цевка Ф-1“(цол) на ул.1 карши продавница во Добри Дол во општината Сопиште, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од с.Добри Дол од 10:00 часот до санирање на дефектот“, информираат од таму.

 

Поврзани новости