Димитров со цвеќе ја пречека Меркел

by fokus 14:36
14:36

Министерсот за надворешни работи Никола Димитров, заедно со министерката Радмила Шекеринска, на аеродром, со цвеќе ја пречекаа германската канцеларка Ангела Меркел.

-Огромна чест! Добредојде за лидерката на Германија, нашиот прв трговски партнер, наш голем пријател и поддржувач, канцеларката Меркел, токму на роденденот на независна Македонија!, напиша Димитров на својот фејсбук профил.

- Advertisements -

Поврзани новости