ДИК: Излезноста до 17 часот е 28,8 проценти, гласале 455.771 гласачи

by Фокус

До 17 часот на референдумот излегле на гласање 455.771, што претставува 28,83 отсто од вкупно запишаните лица во Избирачкиот список.

Ова предмалку на прес-конференција го соопшти претседателот на ДИК Оливер Деркоски.

Станува збор за обработени информации од 87,25 отсто од општинските изборни комисии.

Поврзани новости