Десетмина Иранци и Индијци биле фатени на автобуска станица во Гевгелија

by Фокус

Патролен тим од Полициската станица за Граничен премин и Граничен надзор “Богородица“ вчера навечер откриле шестмина државјани на Иран и четворица државјани на Индија.

Како што соопшти МВР, тие претходно оствариле илегален влез од Србија во Македонија.

Лицата се приведени во полициска станица на понатамошна постапка.

Поврзани новости