Тројца Бугари биле приведени на Зелено пазарче поради кражба

by Фокус 11:40
11:40

Поради сомнение за извршено кривично дело „кражба“, вчера претпладне биле приведени Н.З.(19), М.Д.(41) и А.Д.(27) од соседна Бугарија.

Според полицијата, тие биле приведени на влезот на Зелен Пазар во центарот на Скопје и однесeни во полициска станица за понатамошна постапка.

- Advertisements -

Поврзани новости