Демонстрантите фрлаа со јајца кон МНР

by Fokus 20:57
20:57

Од пред Владата групата протестирачи се упати кон Собранието, но првата точка е Министерството за надворешни работи. Дел од нив фрлаат со јајца кон МНР. Демонстрантите пред Министерството за надворешни работи запалија факели, а фрлаа и со јајца кон зградата.

Како што јави „А1он“, додека поворката со демонстрантите минуваше на мостот „Гоце Делчев“ кон МНР, од улицата од Калето се појавија неколку десетици момчиња кои вееја албански знамиња.

Фото – А1 он

Поврзани новости