Дел од Усје денеска без вода

by fokus 11:52
11:52

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин на водоснабдувањето во населба Усје.

„На ден 31.10.2018г. поради уличен дефект од Ф150мм на ул.30 Усје во населба Усје  прекинато водоснабдување  ќе  имаат дел од корисниците од населба Усје од 09:40 часот до завршување“, соопштуваат од таму.

- Advertisements -

 

Поврзани новости