Дел од улица Скоевска во Радишани привремено без вода

by fokus 08:55
08:55

Од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека привремено ќе останат без вода дел од жителите на улицата Скоевска 155 во населбата Радишани.

„Ве известуваме дека на ден 03.05.2018 год.поради  уличен дефект на Скоевска 155 (нас.Радишани), со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од истата улица. Водоснабдувањето ќе биде прекинато  од 08:30 часот до санирање на дефектот“, соопштуваат од таму.

 

Поврзани новости