Дел од населбата Центар на 2 мај ќе остане без вода

by Fokus

Од Водовод и канализација информираат дека дел од скопската населба Центар ќе има прекин во водоснабдувањето.

„Ве известуваме дека на ден 02.05.2018г. поради водоводен уличен дефект Ф 100мм на ул.Костурски Херои 06 н. Центар прекинато водоснабдување  ќе  имаат дел од  корисниците од ул. Костурски Херои од 08:30  часот  до завршување – се наведува во соопштението.

Поврзани новости