Пронајдена е девојката која беше исчезната осум дена

by Fokus 15:40
15:40

Дваесет и тригодишна девојка која пред неколку дена беше пријавена како исчезната е пронајдена, информираа од МВР.

Според информациите во полицискиот билтен, вчера околу 18,00 часот во Ѓорче Петров е пронајдена М.Ш.(23) од Скопје, која на 21.04.2018 година била пријавена за исчезната.

Поврзани новости