Дејан Недев стана двократен европски шампион во традиционално карате

by fokus 21:11
21:11

Дејан Недев стана двократен европски шампион во дисциплините кати и фукуго на 33-от Европски шампионат во традиционално карате што се одржува во Белград, Србија.

Недев ги одбрани европските титули од минатиот Европски шампионат што во 2016 година се одржа во Крањска Гора, Словенија.

- Advertisements -

Јадранка Недева освои сребрен медал во кати за сениорки.

Поврзани новости