Дедо извршил полов напад врз 6-годишната внука, случајот го пријавил таткото на девојчето

by fokus 12:25
12:25

Скопјанец со иницијали В.К. пријавил вчера во полиција дека врз неговата 6-годишна ќерка бил извршен полов напад. Како што навел во пријавата во полициска станица, половиот напад го извршил дедото на девојчето.

Пријавата е евидентирана во полиција вчера во 12.00 часот, како случај на полов напад врз малолетник кој не навршил 14 години. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

- Advertisements -

Поврзани новости