Четворица починати од Ковид-19

by fokus 15:37
15:37

Во изминатите 24 часа регистрирани се нови 229 заразени со корона вирусот, но и четворица починати.

-Пријавени се четири починати лица: две лица од Скопје (61г и 66г) и едно лице од Тетово (76г) и Кичево (76г) починати во болнички услови, информираат од Министерството за здравство.

- Advertisements -

Од почетокот на пандемијата, па се до сега, битката со Ковид-19 ја изгубија вкупно 5.501 граѓанин. Во моментот активно заразени се 955 граѓани, од кои најголемиот број се од Тетово и Скопје.

Поврзани новости