Брнабиќ: Денеска е ден за насмевка, ова е почеток на крајот на корона вирусот!

by Fokus 11:50
11:50

Денес е дефинитивно ден за насмевка. Конечно по 6 март, можеби за прв пат сега имаме причина да се насмееме. Ова претставува почеток на крајот на корона вирусот – изјави премиерката Ана Брнабиќ и додаде дека чувствува потреба да биде прва во Србија за да покаже со својот пример дека верува во вакцината и институциите.

Како што јави дописникот на МИА од Белград, Брнабиќ посочи дека договорот со претседателот Александар Вучиќ е во Србија да се примаат разни вакцини.

- Advertisements -

-Очекуваме што побрзо да добиеме вакцини од кинески производител, како и руски вакцини. Сигурна сум дека ќе ги имаме вакцините на Астра зенека и Модерна до крајот на првиот квартал – кажа Брнабиќ.

Поврзани новости