Макрон наскоро ќе излезе од карантин

by Fokus 11:37
11:37

Францускиот претседател Емануел Макрон веќе не покажува симптоми на Ковид-19, соопшти денеска Елисејската палата.

Макрон сега може да го заврши неговиот карантин откако седум дена беше во самоизолација во претседателската резиденција.

- Advertisements -

Францускиот претседател минатата недела беше позитивен на тест за корона вирусот.

Поврзани новости