Братот на Мартин: Власта-убиец злоупотребува институции за лични цели

by Фокус 19:09
19:09

Братот на убиениот Мартин Нешковски, Александар, се огласи на својот Фејсбук профил откако неговиот вујко денеска беше осуден на 10 месеци затвор за учество во протестите на 5 мај. Александар вели дека оваа власт, како што тој ја нарече, власт убиец на Македонија и македонскиот народ, со факти докажано прикрива убиство и злоупотребува институции за свои лични цели.

На 5-ти и 6-ти мај повторно ги активираше органите на МВР за сопствена заштита од народот кој се побуни и побара да профунционираат институциите…

- Advertisements -

ПРОТЕСТИРАМ И ЌЕ ПРОТЕСТИРАМ… не само да падне оваа невласт што прикри убиство, туку и да одговара за стореното!!!“, напиша Александар Нешковски.

Поврзани новости