Бошкоски: Да бидеме сплотени како никогаш досега

by fokus

Претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, заедно со членови на партијата денеска оддадоа почит на гробот на Никола Карев  и положија цвеќе пред споменикот на Мечкин Камен.

„Јас не ги делам македонските чеда на ВМРО-овци и комунисти. Македонија има многу гробови од минатото и затоа сметам дека треба како никогаш до сега да бидеме сплотени” – кратко порача Бошкоски на одбележувањето на Илинден.

Поврзани новости