„Бомбите“ ќе се користат како доказ во случајот„Тендери“ во кој обвинета е Канчевска-Милевска

by Fokus 15:41
15:41

„Бомбите“ ќе може да се користат како доказ во процесот за случајот „Тендери“ во кој првообвинета е ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска.

Како што потврдуваат од Апелација, ваквата одлука е донесена врз основа и на претходните две одлуки со кои Апелациониот суд одлучи дека бомбите можат да будат доказ во предметите „Шамари во Центар“ и „Триста“.

- Advertisements -

Поврзани новости