Бомба во Топанско Поле, во близина на куќата на Џафери

by Фокус 23:47
23:47

Вечерва околу 20.20 часот пред куќата на бизнисмен кој живее во соседството на вицепремиерот задолжен за спроведување на Рамковен договор, Муса Џафери во скопската населба Топанско Поле експлодирала бомба.

Нема повредени, направена е материјална штета. Оштетени се прозорците на куќата и патнички автомобил.

Поврзани новости