Амбасадорите му пратија порака на Груевски

by Фокус 00:16
00:16

Без посебна изјава, претставниците на меѓународната заедница, кратко пред новинарите, по средбата со премиерот, рекоа дека вечерва на владата и укажале колку е неопходно што побрзо да се постигне прогрес за излез од кризата.

– Бевме тука да го изразиме нашиот став до Владата, и нашите гледишта, немаме посебна изјава вечерва, само ја изразивме пораката за ургентноста да се најде решение. Ќе ве информираме во иднина, во зависност од средбата на лидерите, рече амбасадорот на Италија, Ернесто Белели.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Поврзани новости