Боки 13 го информира Камчев дека “Империја” школски бил сработен од Стефанова, а тој пак вели дека доказите и биле за во Радовиш

by fokus 14:42
14:42

На денешното рочиште за случајот “Рекет” беа објавени неколку снимки кои тајно ги снимил бизнисменот Орце Камчев.

На една од нив, Боки 13 му вели на бизнисменот дека предметот “Империја” е обемен.

- Advertising -

-Предметот за “Империја” е многу обемен, со докази и школски е сработен од Лиле Стефанова, ви гарантирам, вели Боки 13.

Камчев, пак, која тајно го снима разговорот, го убедува Јовановски дека не направил криминал.

-Ти гарантирам дека нема криминал, дека доказите на Лиле Стефанова и се за во Радовиш. Ниту има даночно затајување, ниту било каков криминал. Каде е оштетeна државата? Дали СЈО било формирано за да се занимава со стечај на Орка од 2002 година? СЈО е формирано за политичка цел, да падне Груевски од власт. Не е за Камчев и Панделевски. Никој не може да не убеди дека сме правеле криминал, му вели Камчев на Боки 13.

Тогаш бизнисменот го прашува Јовановски дали обвинителката од “Империја” Лиле Стефанова е под контрола, коментирајќи го брифингот на кој присуствувале одредени новинари, а на кој биле запознаени со детали од истрагата.

Тогаш Боки 13 вели дека тоа е пиар на Стефанова.

В.В.

Поврзани новости