Бишевац: Не ме интересира дали Богоевски нарачувал за болен од фамилија, морална одговорност мора да има!

by fokus 13:17
13:17

Се уште актуелна е темата околу Павле Богоевски и случајот со масло од канабис. Поранениот пратеник и новинар, Сафет Бишевац во синоќешното гостување на „Само вистина“ истакна дека општеството треба еднаш да биде сведок на поднесување на морална одговорност.

„Богоевски призна на кој начин се случува таа работа. Ова општество веќе треба да биде сведок на поднесување на морална одговорност. Не ме интересира дали Павле Богоевски нарачувал нешто за болен во фамилијата, или половина од тоа го нарачувал за свои лични потреби. Тогаш се покажува моментот кога се потврдува беззаконието“, истакна Бишевац.

Поврзани новости