Биљал Касами од БЕСА поднесе оставка од пратеничката функција

by Fokus 14:42
14:42

Пратеникот и лидер на БЕСА Биљал Касами денеска поднесе оставка на пратеничката функција до Собранието на Република Македонија.

Касами поднесе оставка поради тоа што се кандидира за градоначалник на Тетово на претстојните локални избори закажани за 15 октомври.

- Advertising -

Поврзани новости