Без вода утре десетина улици во Бутел

by fokus 13:15
13:15

Од Јавното претпријатие „Водовод и канлизација“ најавуваат прекин во водоснабдувањето утре во Бутел.

„Ве известуваме дека на ден 28.06.2018г (четврток) поради уличен дефект ф-200мм на ул.Бутелска (во близина на полициската станица Бутел), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на следниве улици: дел од Хо Ши Мин, Марко Крале, Љубо Петровиќ, Дабница, Мрежичка, Зуфер Мухиќ, Коле Канински, Призренска, Галичник и Мостарска. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 до завршување“, соопштија од таму.

- Advertisements -

Поврзани новости