Без вода улица „Веле Марков“ во Хром

by fokus 09:28
09:28

Од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин во водоснабдувањето на дел од улица „Веле Марков“ во Хром.

„Ве известуваме дека на ден 19.06.2018 год. поради уличен дефект од ф-100мм на Веле Марков 11 (Хром),со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од истата улица. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:15 часот до завршување“, соопштуваат од таму.

- Advertisements -

Поврзани новости