Бетмен Велит доби 30-дневен притвор

by Fokus 11:44
11:44

Богдан Илиевски, познат во јавноста како Бетмен Велит и еден од организаторите на иницијативата „За заедничка Македонија“ доби 30 дена притвор.

Во Основниот суд Скопје 1 заврши распитот на сите приведени кои што се обвинети за насилството во Собранието на 27 април, а сите одлуки се очекува да бидат соопштени во текот на денот.

- Advertisements -

Поврзани новости