БЕСА на Касами сама ќе води кампања за референдумот

by fokus 21:29
21:29

Крилото на Билал Касами одлучи дека нема да се приклучи кон заедничката кампања со парламентарните групи кои го поддржуваат референдумот, објави ТВ 21.

Тие најавуваат посебна кампања и поддршка на референдумот.

- Advertisements -

Поврзани новости