БЕСА: Банда на една партија сакаше да направи инцидент на изборите

by Фокус 20:34
20:34

На изборите имаше обид за правање инцидент од политичка партија која знае дека ќе изгуби, обвини портпаролот на Централниот изборен штаб на БЕСА, Фатон Фазлиу.

-Имаме и точни информации за разни криминални обиди од група и банда на една партија, што е позната по овој начин на постапување, но овојпат се судрија со отпорноста на народот кој позитивно им одговари со излегување на гласање – рече Фазлиу.

- Advertising -

Тој додаде дека на изборите имало низа неправилности, како поткуп на гласови и сл.

Поврзани новости