Богоев убедливо води пред Јакимовски во Карпош

by Fokus 20:34
20:34

Стефан Богоев, кандидатот за градоначалник на СДСМ во Карпош убедливо води пред својот противкандидат од ГРОМ, Стевчо Јакимовски, потврди за „Фокус“, Душко Весковски, првиот човек на Општинската организација на СДСМ.

– Богоев убедливо води во сите избирачки места – истакна Весковски.

- Advertisements -

Тој претходно објави и статус и на својот фејсбук профил.

– Голема како планина, убедлива, историска победа на Стефан Богоев во Карпош! Општина Карпош има нов, вистински градоначалник!  Нека ни е со среќа! – напиша Весковски.

Поврзани новости