Бејли: Ќе продолжиме да работиме со македонските власти

by fokus 20:28
20:28

Американскиот амбасадор Џес Бејли денеска на Твитер и честиташе на Македонија за добиената препорака за почеток на преговорите со ЕУ.

-Американската амбасада ќе продолжи да соработува со македонските власти и амбасадата на ЕУ со цел да се реализираат аспирациите на граѓаните за членство во Европската Унија, но и во НАТО, напиша Бејли.

 

Поврзани новости