Бате Геле меѓу првите пристигна на протестот на опозицијата

by fokus 19:36
19:36

Еден од најголемите поддржувачи на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кој на своето тело ги има истетовирано Сашо Мијалков, бате Геле меѓу првите пристигна на протестот пред Влада.

Бате Геле протестираше и пред Кривичниот суд против пресудата на Никола Груевски за случајот „Тенк“, каде откако судијката Добрила Кацарска пресуди двегодишна казна затвор за поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, тој се онесвести.

- Advertisements -

Бате Геле беше и еден од најредовните демонстранти на протестите „За заедничка Македонија“.

Поврзани новости