ВМРО-ДПМНЕ ги разладува присутните на протестот со Кожувчанка

by fokus 19:45
19:45

Со пакети вода Кожувчанка се пречекуваат граѓаните пред зградата на Владата, каде за кратко ќе почне протестот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

На протестот се собираат граѓани од целата Македонија, кои од своите градови до Скопје патуваат организирано, во автобуси.

- Advertisements -

Инаку, сопственик на Кожувчана е градоначалникот на Кавадарци и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев.

 

 

Поврзани новости