Бајден сака средба со Путин за време на посетата на Европа

by Фокус 23:45
23:45

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека би сакал да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин за време на неговото патување во Европа во јуни.

-Се надевам на тоа и го очекувам. Работиме на тоа – изјавил Бајден.

- Advertisements -

Тој планира да присуствува на самитот Г7 во Корнвол, Англија, закажан за 11-13 јуни, а потоа лета за Брисел за да се состане со лидерите на Европската унија.

Поврзани новости