Бачев носител во четвртата изборна единица, ќе се соочи со Груевски и Заев

by Fokus 11:37
11:37

Претседателот на Народното движење за Македонија, Јанко Бачев ќе биде носител на листата во четвртата изборна единица, каде ќе се соочи со лидерот на ДПМНЕ, Никола Груевски и опзицискиот лидер Зоран Заев.

Тие на само пет минути пред рокот за доставување на кандидатски листи за пратеници, ги доставиле своите кандидати до Државната изборна комисија.

- Advertisements -

Најпрвин, од таму најавија дека Бачев ќе биде носител на втората изборна единица, подоцна јавија дека тој се премислил и ќе ја предводи четворката.

Поврзани новости