Аудио: Разговор меѓу Латас и Мијалков

by Фокус 15:23
15:23

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави снимка по телефон како Сашо Мијалков со уредникот на Сител, Драган Павловиќ Латас се договараат како ќе се известува за апсењето на Љубе Бошкоски.

– Пет дена ќе го вртам – вели Латас.

– Да биде понижен. На Канал 5 подобро оди. Има подобра снимка како лежи на земја, како говедо –  вели Мијалков.

– Јас сум утре на вести, ќе го вртам – вели Латас.

Поврзани новости