Ахмети: ДУИ останува посветена на договорот од Пржино

by Фокус 14:31
14:31
Лидерот на ДУИ Али Ахмети на средбата со холандскиот амбсадор Воутер Пломп повторил одлуката на Ѓорге Иванов за помилување е неприфатлива и треба веднаш да се повлече, соопштија од ДУИ.
Освен тоа, Ахмети истакнал дека неговата партија останува посветена на спроведувањето на Договорот од Пржино.
“Оваа ситуација може да се реши само преку волјата на граѓаните изразена на слободни, демократски и веродостојни избори“, рекол лидерот на ДУИ.

Поврзани новости