АРХИВА Јанкулоска во „бомбите“: Вака како што сме тргнале, сите ќе завршиме во затвор

by Fokus

Поранешната прва полицијка Гордана Јанкулоска во еден од телефонските разговори што пред три години ги објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев со екс министерот за финансии Зоран Ставрески револтирани од се што се случува во партијата и од тоа како што велат „немаат пари за леб, а трошат на чоколадо“, во еден момент вели дека вака како што тргнале, еден ден сите ќе завршат во затвор.

Поврзани новости