Арбен Таравари утре на средба со директорите на скопските клиники

by Fokus 22:37
22:37

Министерот за здравство Арбен Таравари утре во 11 и 30 часот ќе има средба со сите директори на скопските клиники, дознава „Фокус“.

На средбата ќе се отворат повеќе теми, но главната ќе биде да се изнајде начин да се подобри проектот „Мој термин“, кој како што функционира во моментот има многу недостатоци, кои можат да бидат штетни за пациентите.

- Advertisements -

Поврзани новости