Апасиев до Села: Пренајјако би било ја и командант Аљи да испееме песна за Енвер Оџа

by fokus

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев му возврати на Зијан Села кој денеска му порача да започне со курс за учење на албанскиот јазик, па заедно со Али Ахмети да „загрмат“ со песната за Енвер Хоџа.

-Стварно бе… Колку би било пренајјако ја и командант Аљи, заедно да испееме една албанска песна за Енвер Оџа, а у публика да седат Зијадин Села, Скендер Реџепи и Кастриот. (Само ми е страв да не налета Мендух од некоја страна, па да ни ја сјебе цела приредба). 😝😂😝🤣
#МарксизамЛенинизамНаНајјако, напиша вечерва Апасиев на Фејсбук.

Поврзани новости