Анкетна комисија за прислушуваните разговори кога опозицијата ќе се врати во собранието

by Фокус

Спикерот Трајко Велјановски и претставниците на пратеничките групи што учествуваат во работата на во собранието на денешната координативна средба донеле заклучок да се формира анкетна комисија за случајот со прислушуваните разговори.

Во соопштението од кабинетот на Велјановски стои дека анкетната комисија ќе биде формирана во моментот кога пратениците на опозицискиот СДСМ ќе се вратат во Парламентот.

Се предвидува со со комисијата да претседава пратеник на опозицијата.

Поврзани новости