Амди Бајрам не го бојкотира парламентот заедно со колегите од ВМРО

by Фокус 14:43
14:43

По апсењето на 6 пратеници за крвавите настани на 27 април,ВМРО-ДПМНЕ одлучи да ја бојкотира работата на парламентот.

Но, ваквата одлука не ја почитуваат сите пратеници од редовите на „помалите“ коалициски партнери на ДПМНЕ, меѓу кои Амди Бајрам.

- Advertisements -

Како што сведочи фотографијата објавена од телевизијата 21, Бајрам беше единствениот пратеник од опозиција од коалицијата „За подобра Македонија“ кој присуствуваше на денешната седница за избор на нов јавен обвинител.

Поврзани новости